Millet Bahçelerine Balık Ekmek Büfesi Geliyor!

Bahçekent Whatsapp

Millet Bahçelerine Balık Ekmek Büfesi Geliyor!

Hürriyet’in haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Belediler Birliği aracılığıyla 81 ilde millet bahçelerine ” Balık Ekmek Büfesi ” kurulması talimatını verdi. Eski adıyla Hayatpark olan Hoşdere Millet Bahçesi’ne de balık ekmek büfesi yapılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye Belediyeler Birliği’ne gönderilen bir yazıyla, vatandaşların fast food yerine daha sağlıklı olan balığa yönlenmeleri amacıyla 81 ilde açılan ve önümüzdeki dönemlerde açılacak millet bahçelerinde ve sosyal alanlarda aracısız, doğrudan kooperatiflerden veya kamu kurumlarından balık temin edilen ve vatandaşların daha ucuz şekilde balık yiyebilmelerine olanak tanıyan “Balık-Ekmek Büfeleri” açılması yönünde çalışmalar yapmaları istendi.

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte balığın pahalı ve lüks gıda olmaktan çıkartılarak daha geniş kitlelere ulaştırılması ve ülkemizin iç kesimlerinde de balık tüketiminin arttırılmasına katkı sağlanması hedefleniyor. Projenin aynı zamanda vatandaşlara da sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırması bekleniyor.

Kaynak: Hürriyet

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

BAHÇEKENT,BAHÇEŞEHİR
Herkese Açık Grup · 1,094 Üye
Gruba Katıl
BAHÇEKENT,Bahçeşehir Facebook Grubumuza Katılmayı Unutmayın!